HAVUZLU BAZA

1 Ürün listelenmektedir

1.662,42 TL
2.558,00 TL
KDV Dahil
90x190 Tek Kişilik
Aylık 184,71 TL’den başlayan taksit seçenekleri

 Havuzlu Baza

Havuzlu bazada güvenlik de önemli bir detay. İçerisine eşyalarınızı yerleştirmek için açtığınızda, yukarı kaldığınız alanın geri düşmesi ihtimalini ortadan kaldırmak için akıllı güvenlik sistemi bulunan havuzlu baza modelleri içerisinden seçim yapmaya dikkat etmelisiniz.

Yanlış baza modelleri seçimi her şeyden önce paranızın boşa gitmesi anlamına gelir. Sadece fiyatı uygun olduğu için aldığınız bir baza, kullanımı sırasında sizi memnun etmez ve problemlere neden olursa, kısa süre içerisinde yeni bir baza alma ihtiyacı doğar. Bu da cebinizde iki kez baza parasının çıkması anlamına gelir. Totalde kaliteli bir baza almak için ödeyeceğiniz paradan çok daha fazla ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Almış olduğunuz havuzlu baza güvenlik sistemine sahip değilse, yine yanlış seçim yaptınız demektir. Yukarı kaldırıp içerisine eşyalarınızı yerleştirmek ya da düzenlemek istediğiniz anlarda birinin sürekli bazayı tutması gerekecektir. Aksi takdirde bazayı yukarıda tutan yaylar gevşeyeceği için bazanın üst kısmı ani bir şekilde üzerinize düşebilir. Böyle olaylar çeşitli kazarlara ve yaralanmalara sebebiyet verebilir. Bu özellikle çocuklu ailelerin riske atmaması gereken durumlardan biridir. Sonucu kötü olacak kazaların yaşanması söz konusu olabilir.

Bazada çok fazla eşya depolamayı düşünüyorsanız, havuzlu bir baza almak sizin için yanlış seçim olacaktır. Bazada yer vermek istediğiniz eşyaların tamamı bu çekmecelere sığmaz ve kapasitesinden çok fazla yük aldığında deforme olabilir. Aynı şekilde normal bazalarda da eşyaları düzenli biçimde sığdırabilmek için en az iki bölmeli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çift kişilik yatak bazasında, tek bölme mevcutsa, kısa süre içerisinde baza tabanında çökmeler, aşağı doğru sarkmalar meydana gelebilir. Deforme olması hem kullanımını zorlaştırır hem de çirkin bir görüntünün oluşmasına neden olur.

Tabanında sadece sunta kullanıldığında havuzlu baza fazlasıyla dayanıksız hale gelir. Eğer uzun süre kullanabileceğiniz, evladiyelik nitelikte bir baza satın almak istiyorsanız, bu durumda tabanda kullanılan malzemenin ahşap olmasına özen göstermelisiniz.

Yatak başlığı ile uyumlu olmayan havuzlu baza modelleri de kullanım sırasında problemlerin yaşanmasına neden olur. Bu sebeple baza seçiminde bulunurken mümkünse yatak başlığını onunla birlikte satın almaya dikkat etmelisiniz.